15 grudnia 2017

Usługi

Mając świadomość tego, jak trudne chwile przeżywają bliscy zmarłej osoby, nasza firma pogrzebowa dokłada wszelkich starań, aby wesprzeć swoich Klientów nie tylko pod względem organizacyjnym, ale również dodać otuchy w tak niełatwym momencie, jakim jest pogrzeb.

W zakres naszych usług wchodzi między innymi:

– obsługa ceremonii pogrzebowych,
– kremacja zwłok,
– realizacja niezbędnych formalności,
– przewozy krajowe zmarłych,
– sprzedaż trumien i urn,
– organizacja nekrologu w prasie oraz tworzenie bezpłatnej klepsydry,
– dostawa kwiatów.

W firmie Charon zatrudniamy wyłącznie pracowników o silnych charakterach, a przy tym osoby pełne empatii, które z wyczuciem przeprowadzą rozmowę z Klientem. Zorganizujemy przewóz zwłok z domu lub ze szpitala do chłodni, a także zajmiemy się ubieraniem.

Zadbamy o to, aby ostatnie pożegnanie było pięknym hołdem dla bliskiej osoby. Zorganizujemy oprawę muzyczną, której przedstawicielem będzie utalentowany trębacz bądź skrzypek.

Nasze usługi świadczymy na terenie Katowic, jak i całego kraju.

Całodobowy przewóz zmarłych

Nasza firma zorganizuje sprawny transport zwłok z każdego miejsca do punktu docelowego. Oferujemy całodobowy przewóz zmarłych z domu, ze szpitala i z innych lokalizacji w wybrane przez naszego Klienta miejsce.

Przewozy krajowe i zagraniczne

Oferujemy szybki i bezpieczny transport zarówno na terenie Polski, jak również poza jej granicami. Nasi doświadczeni kierowcy dojadą w każdy zakątek miasta i wsi. Dysponujemy nowoczesną flotą pojazdów. Gwarantujemy konkurencyjne ceny korzystne dla Klientów.

Profesjonalna i szybka realizacja formalności pogrzebowych

Mając świadomość tego, jak ciężkim okresem w życiu każdego człowieka jest śmierć bliskiej osoby, oferujemy profesjonalną realizację wszelkich formalności pogrzebowych. W Państwa imieniu zajmiemy się sporządzeniem aktu zgonu, a także zasiłku pogrzebowego.

Chłodnia

Nasz zakład pogrzebowy jest wyposażony w nowoczesną chłodnię do przechowywania zwłok. Dostępna w naszej firmie komora mroźnicza spełnia wszelkie normy prawne. Bez problemu przetransportujemy ciało z wyznaczonego miejsca i zajmiemy się przygotowaniem zmarłego do pogrzebu.

Sprzedaż trumien i urn

Oferujemy sprzedaż trumien i urn w różnych przedziałach cenowych. Udostępniamy modele dębowe, sosnowe klasyczne, kamienne, kompozytowe, ceramiczne. Klientom decydującym się na kremację zwłok bliskiej osoby oferujemy opcje drewniane i metalowe.

Obsługa kremacji

Oferujemy nie tylko tradycyjne chowanie ciała w trumnie, ale również kremację. Zajmiemy się każdą kwestią formalną. Nasi pracownicy przewiozą zwłoki ze wskazanego miejsca i przetransportują je do krematorium. Po procesie spopielenia ciało zostanie umieszczone w wybranej urnie.

Obsługa ceremonii pogrzebowych

Wiedząc, jak niełatwo jest dojść do siebie po stracie bliskiej osoby, oferujemy profesjonalną obsługę ceremonii pogrzebowych. Sprawnie i w sposób kompleksowy zorganizujemy pogrzeb religijny różnych wyznań, jak również zajmiemy się przygotowaniem uroczystości świeckiej.

Dostawa kwiatów

W zabieganiu i smutku nie trudno o roztargnienie. Z tego względu oferujemy dostawę kwiatów we wskazane miejsce. Gwarantujemy dowóz wiązanek i wieńców na czas. Dobieramy odpowiednie kompozycje dostosowane do wymagań naszego Klienta. Na życzenie przywieziemy taki gatunek, jaki najbardziej będzie odpowiadał osobie zamawiającej.

Tabliczki metalowe

Nasz zakład oferuje odporne na wszelkie niekorzystne czynniki zewnętrzne tabliczki metalowe. Każda z naszych propozycji jest wykonana z wysokogatunkowego materiału, dzięki czemu Klient może mieć pewność, że napis nie zetrze się ani nie ulegnie wyblaknięciu.

Ubieranie zmarłych

Śmierć bliskiej osoby jest szokiem dla całej rodziny. Mając tego świadomość dokładamy wszelkich starań, aby ich wizerunek podczas ostatniego pożegnania było jak najbardziej zbliżony do tego, jak osoba wyglądała przed śmiercią. Oferujemy ubieranie zmarłych w odzież wybraną przez bliskich.

Rezerwacja miejsc pogrzebowych

Zajmujemy się kwestiami formalnymi niezbędnymi podczas śmierci każdej osoby. Jedną z najważniejszych jest rezerwacja miejsc pogrzebowych na cmentarzu. Postaramy się zadbać o to, aby ciało zmarłego spoczęło w najdogodniejszym dla bliskich położeniu.

Oprawa muzyczna pogrzebów

Ostatnie pożegnanie to niełatwa chwila dla wszystkich bliskich. Z tego względu staramy się, aby moment ten był możliwie jak najmniej bolesny. Oferujemy profesjonalną oprawę muzyczną pogrzebów. Melodia wygrywana na skrzypcach lub na trąbce przez utalentowanego muzyka podkreśli ważność żegnanej osoby.

Nekrologi w prasie

Osoby, które straciły bliskich często nie mają siły, aby powiadomić znajomych zmarłego o jego śmierci. Zwłaszcza, jeśli jest to ktoś dalszy. Wówczas warto zamieścić nekrologi w prasie, które dotrą do dużej grupy odbiorców. Nasza firma bez problemu zajmie się ich organizacją.

Bezgotówkowe rozliczenie

Niezbędne kwestie formalne to jedna z ostatnich rzeczy, jaką chce się przejmować osoba, która straci kogoś bliskiego. Mając tego świadomość zajmiemy się zorganizowaniem bezgotówkowego rozliczenia pogrzebu w ramach przysługującego zasiłku z ZUS-u.

Klepsydry

Nie zawsze bliscy zmarłej osoby mają możliwość powiadomienia wszystkich o śmierci ich znajomego. Z tego względu doskonałym rozwiązaniem są klepsydry, które zawierają krótką informację dotyczącą daty śmierci oraz tego, gdzie i kiedy odbywa się pogrzeb. Nasz zakład oferuje bezpłatne sporządzenie takiej wiadomości.

KONTAKT

Biura

Nasze biura są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00, w sobotę od 8:00 do 12:00.

Panewnicka 29, Katowice – Ligota(główne biuro)
Piotrowicka 58, Katowice – Ligota
Mikołowska 28, Katowice – Centrum

Telefony całodobowe:

880 565 342
32 252 28 69

Call Now Button